Varulus III, król Throalu

Bohaterowie dnia dzisiejszego są legendami jutra - ED1, 8
Powinniśmy się cieszyć dniem dzisiejszym, ale nie wolno nam zapomnieć o przeszłości. Niektóre rzeczy nie mogą się powtórzyć - ED1, 20

Edycja 1, Księga MG
Informacje aktualne do roku 1500 TH

Mający niemal 200 lat, największy reformator Barsawii, król Varulus III, wciąż jest zdrowy, zarówno fizycznie jak i psychicznie. Nie stracił nic ze swoich talentów Wojownika, bowiem każdego dnia trenuje ze swymi gwardzistami, a z synem Nedenem rozgrywa bitewne partie w pratee.

Mimo to Varulus nieustannie martwi się, że jego śmierć jest coraz bliżej. Uczynił wszystko co było w jego mocy, by przygotować Nedena do trudnej roli króla. Postarał się również by zbudować królestwo przestrzegając praw, które przekazał mu ojciec Varulus II. Niemniej cały czas boi się,że zrobił za mało. Wielki Targ wciąż jest źródłem niepokojów, a znajduje się u samych wrót królestwa. Raz po raz wybuchają w miastach Throalu rasowe niepokoje, przeradzające się w walki. Co gorsza, mimo największych usiłowań Varulusa, Theranie zyskują coraz znaczniejsze wpływy, a kiedy król umrze, osiągną jeszcze więcej. Jeśli bohaterowie graczy znali wcześniej Varulusa, za jego dobrego zdrowia, jego obecny upadek jest wstrząsający i wzruszający zarazem.

Varulus jest mądry, ale i jego strach przed śmiercią wiedzie na granice szaleństwa. W tajemnicy nakazał dworskim czarodziejom, by opracowali sposób przedłużenia jego życia mocą „dobrej” magii. Niestety by osiągnać ten cel, zapewne będą oni musieli sięgnąć do ksenomancji, a nawet oprzeć się na zdolnościach Horrorów. Czas pokaże czy ten wielki władca oprze się takim pokusom.

Edycja 1, Throal the Dwarf Kingdom
Informacje do roku 1508 TH

Zbliżający się powoli do trzeciej setki Varulus, jest najsłynniejszym Dawcą Imion w całym Throalu. To na nim i na jego legendarnych czynach spoczywają nadzieje i marzenia całej ludności królestwa i prowincji. Dla ludności Throalu jest on mądrym wodzem, który doprowadził naród do pokoju i dobrobytu po zakończeniu Pogromu. Dla ciemiężonych jest wyzwolicielem, który bez wytchnienia dąży do wyzwolenia niewolnictwa i poddaństwa. Uczeni, artyści i badacze uznają go za wspaniałego patrona.

Ale też Varulus ma swoich wrogów.Theranie uznają go za największą przeszkodę na drodze swych imperialnych planów i z radością widzieliby go martwym. Nazwane Horrory, których plany sięgają dalej niż tylko znajdowanie kolejnych ofiar, widzą w Varulusie III najobrzydliwsze cechy Dawców Imion: mądrość, altruizm i samopoświęcenie. Perspektywa splugawienia jego najlepszych ambicji i karmienia się jego mentalnym cierpieniem, wzbudzają w tych istotach niebywały głód. Poza tym, w równym szyku wrogów ustawiają się łupieżcy, bandyci, miejscowi tyrani, lokalni rywale i inni, którzy widzą w nim zagrożenia dla własnej żądzy władzy i bogactwa.

W ostatnich miesiącach Varulus padł ofiarą jeszcze groźniejszego wroga niż wczesniej wymienieni: straszliwej choroby, która wyssała jego siły. Varulus ukrył przed wszystkim swój stan, ujawniając go zaledwie najbliższym. Obawiał się, że Stara Gwardia postrzega Nedena słabeuszem i może coś przedsięwziąć przeciwko niemu. Król spędzał tyle czasu ile tylko mógł przygotowując Nedena do ciężaru objęcia tronu, tłukąc mu do głowy strategię polityczną, słabości wrogów korony i własną wizję przyszłości Throalu. Varulus zdawał sobie sprawę, że stabilizacja w Throalu jest o wiele bardziej krucha, niż na pozór się to wydaje. Bał się, że naród nie przetrwa bez niego.

postacie/varulus_iii.txt · ostatnio zmienione: 2018/04/06 10:00 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG