Niska Magia w 1 Edycji

Zebranie zasad dla wybranych dyscplin

(Opracowałem te zasady na podst. Ścieżek Adeptów dla siebie i mich graczy, jak graliśmy jeszcze na 1 Edycji. Edycja Classic, w którą gramy obecnie, jasno definiuje zakres niskiej magii dla każdej z dyscyplin i poniższe zasady nie mają racji bytu)

Wykorzystanie Niskiej Magii

Podstawą testów jest Krąg (/2) (stopień niskiej magii) plus poziom atrybutu, który pasuje do sytuacji. To więc w sumie stanowi stopień Niskiej Magii adepta, porównywany ze stopniem trudności testu. Przy testach niskiej magii można dodać tylko 1 pkt. karmy.

Przy testach Niskiej Magii używamy kości zgodnej ze stopniem Niskiej Magii adepta (może być on różny, zależnie od sytuacji i atrybutów wykorzystanych w danym momencie)

Łucznik

Wyrób łuku, strzał, identyfikacja broni (kto ją wykonał) i pocisków specjalnych (do czego służą) Wyrób łuku:

1. znalezienie odpowiedniego drewna, uformowanie łuczyska, ewentualne gotowanie w wodzie (oleju)
2. przygotowanie i splecenie cięciwy
trwa to około tygodnia (+/- kilka dni, zależne od narzędzi i drewna) test niskiej magii 9+stopień obrażeń łuku (krótki łuk to trudność13 - u mnie łuki mają +1 do stopnia obrażeń, a więc krótki 4, długi 5, kusza 6). Nieudany test - broń psuje się przy pierwszym użyciu

Wyrób strzał:
1. przygotowanie drewna (dąb, klon) i uformowanie drzewca (brzechwy)w ciągu dnia może przygotować tyle sztuk, ile wynosi jego stopień niskiej magii, stopniem trudności testu jest 9 (dla każdego pocisku osobno)

2. zamocowanie lotek
stopień trudności 9 (ale dla osiągnięcia efektów spec. potrzebny duży sukces)

3. osadzenie grota
w ciągu dnia może przygotować tyle ile wynosi jego stopień niskiej magii, zwyczajny grot stopień trudności 9 jeśli ma zadawać zwiększone obrażenia, to na każde +1 (1 obrażenia, a nie 1 stopień), rośnie trudność o 2 a liczba maksymalnych grotów jakie można wykonać zmniejsza się o 1.

Identyfikacja broni
trudność to albo obrona społeczna, albo magiczna twórcy łuku

Identyfikacja strzał
trudność to albo obrona społeczna, albo magiczna twórcy łuku

Mistrz Żywiołów

Rozpoznawanie roślin, żywiołów, śladów magii żywiołów i innych rytuałów magicznych, gromadzenie esencji żywiołów i wtapianie ich w przedmioty nieożywione. Wykrywanie duchów żywiołów(oparty na Percepcji) trudność to obrona magiczna ducha.

Władca zwierząt

Hodowla, pierwsza pomoc zwierzęciu, spotkania z dziką zwierzyną przy okiełznaniu dzikiego zwierza, zanim użyje Więzi, może testować niską magią, także przy rozpoznawaniu i tropieniu zwierzyny, również przy zauważaniu niezwykłego zachowania dzikich (i nie tylko) zwierząt.

Kilka uwag a propos talentów:

Tworzenie amuletów (talent rysunek na skórze), pozyskiwanie zwierzęcych towarzyszy, talent zapanowanie nad zwierzęciem.

Talent Rysunek na skórze może adept wybrać na 4 kręgu zamiast talentu: płoszenie zwierzęcych sług może on tworzyć dzięki temu rysunki, tatuaże, lub rytualne blizny (przedstawiające zwierzę) na skórze, które działają podobnie jak amulety krwi,

Talent zapanowanie nad zwierzęciem: Zapanowanie nad kilkoma stworami jednocześnie (1 punkt wyczerpania), test talentu: st. trudności to najwyższa obrona magiczna +1 za każde zwierzę.

pozyskiwanie towarzyszy:
talent więź i tresura

Wojownik

Niska magia pozwala dbać o pancerz zbroje, broń, zagadnienia strategii i taktyki, także zdarzenia z historii wojen w Barsawii

Zbrojmistrz

Próby wykucia, naprawy i konserwacji broni i zbroi, rozpoznawanie broni wykonanej przez różne rasy. Początkujący zbrojmistrz wykuwa jedynie małe ostrza: noże, sztylety. Dopiero na wyższych kręgach może zabrać się za wykucie ostrza miecza, czy topora. Zbrojmistrz nabywa szereg umiejętności kowalskich, zupełnie odmiennych od magicznych talentów takich jak przekucie ostrza, czy pancerza.

Kiedy decyduje się wykuć ostrze korzystając z podstawowych umiejętności, testy niskiej magii (oparte na percepcji) decydują o sukcesie, niestety nie może wspomóc się karmą.

Kilka uwag a propos talentów:

Używając talentu Przekucie ostrza, Zbrojmistrz może ulepszyć broń, zwiększając jej stopień obrażeń. Nie może ulepszyć w ten sposób broni ponad jej podwojoną wartość pierwotnego stopnia obrażeń. Przekuwając pancerz również może go ulepszyć, jednakże nie może zwiększyć pancerza fizycznego i duchowego ponad dwukrotność pierwotnej wartości.

artykuly/niska_magia.txt · ostatnio zmienione: 2018/01/10 13:45 przez gerion
[unknown link type]Do góry
Magus RPG