Idharis

„Wszystko co mogę powiedzieć o Idharisie zamyka się w trzech słowach. Był wspaniały mentorem…”
Karam Vorst

Historia

Elfi Łowca Horrorów, uczeń Grathusa Nieustępliwego. Urodził się pod koniec Pogromu w roku 1398 w Kaerze Arvalon u podnóży Gór Gromu. Gdy do Kaeru dotarli wysłannicy z Throalu w 1427, Idharis z chęcią dołączył do krasnoludów i udał się do Throalu, by dowiedzieć się więcej o losach Smoczej Puszczy. Przez 4 lata spotykał się z elfami i badał historię Rytuału Cierni. Przystąpił do organizacji Poszukiwaczy Serca, a po 8 latach został Łowcą Horrorów pod scytyjskim mentorem (1435).

Przez kilka lat zgłębiał ścieżkę, wędrował z legendarnym Golauke, i odwiedzał miejsca splugawione przez Horrory. Dotarł do wioski Vorstów i wstrząsnął nim los tej społeczności. Miał już kilka pokonanych Horrorów na swoim koncie. W 1444 tropił pewnego Horrora, który plugawił matki przy nadziei. Omalże go pokonał i tak związał się z rodziną Vorsta, naznaczoną przez Horrora. Potem wybuchła wojną z Therą i Idharis zarzucił na kilka lat aktywne poszukiwania. Jednak nadal trwał przy nadziei wypełnienie przysięgi złożonej Vorstom.

W 1453 zabrał chłopca na północ w stronę Krwawej Puszczy. Wówczas działał z ramienia Poszukiwaczy Serca, ale wkrótce wrócił do Throalu, by zgłębić wiedzę o Horrorze nękającym małego Vorsta. Wtedy panowało wielkie rozgorączkowanie z powodu odkrycia Parlainth przez Garlthika i J’rola. Wojna zresztą trwała nadal.

W 1456 Idharis wyruszył w stronę Gór Gromu, wraz z przyjaciółmi Kantaris, Pivrothem i W’rilem. Tam pokonał Plugastwo z Othorin, Horrora, który naznaczył młodego Vorsta. Po czterech latach wrócił do osady Vorstów i zabrał Karama. Uczynił go Łowcą Horrorów w 1468 roku. W roku 1475 zaczął badać ślady splugawienia w okolicach Gór Delaryjskich. Miało się tam odrodzić wielkie splugawienie. Natrafił na opowieści o śladzie potężnego Horrora, który niegdyś doprowadził do klęski całe królestwo orków. Niestety w roku 1476 przerwał swe badania, gdyż dotarł do ruin miejscowości Huebri. Tam wiodły go ślady. Następnie tropił przez lata ślad splugawienia, aż w roku 1485 trafił do Przyczółka, nowej osady założonej przez trolla Torgaka na obrzeżach Parlainth. Poszukiwał śladów niejakiego Tyrlaana, elfiego Ksenomanty. Idharis zginął w Przyczółku i tam znajduje się jego grób. Było to w roku 1486, on był na Kręgu VIII swojej dyscypliny.

Rodzina, bliscy

Nic nie wiadomo o jego najbliższych

Kontakt z BG

Idharis był opiekunem Karama, jego mentorem. To on wprowadził go na ścieżkę Łowcy Horrorów.

npc/idharis.txt · ostatnio zmienione: 2012/06/13 13:03 (edycja zewnętrzna)
[unknown link type]Do góry
Magus RPG